Na szczęśliwe życie składa się wiele wzajemnie przenikających się elementów. Jednym z najważniejszych jest nasze codzienne otoczenie, czyli dom. To, co zobaczymy po przebudzeniu, ma decydujący wpływ na dalszy przebieg dnia, więc warto dokładnie przemyśleć aranżację swojego mieszkania, w tym okien. Światło reguluje nasz rytm dobowy, ale w dzisiejszych czasach my też jako ludzie mamy moc zmieniania rzeczywistości - możemy wpuścić do domu tyle słońca, ile chcemy i wtedy, kiedy chcemy. Jeśli stoisz aktualnie przed wyborem zasłon do kuchni, sypialni czy pokoju dziennego, to świetnie trafiłeś. W tym artykule odpowiadamy na pytanie “plisy czy rolety”.

Rolety – jak wyglądają i gdzie się sprawdzą?

Jest to pasek materiału o gładkiej strukturze, który wysuwa się z wałka przymocowanego do górnej części okna. Za pomocą łańcuszka opuszczamy zasłonę zawsze w dół. Rolety sprawdzą się w bardziej zacienionych pomieszczeniach, czyli wszędzie tam, gdzie dociera mało słońca. Nigdy nie zasłonią szyby w stu procentach, dlatego okażą się trafnym wyborem u osób, które mają w oknach także firanki. Producenci rolet oferują szeroki wybór rodzaju materiału, a także jego grubości i koloru.

Zalety plis okiennych - nowoczesność, funkcjonalność i wielofunkcyjność w jednym

Podstawowym wyróżnikiem plis jest dowolność montażowa. Mechanizm harmonijkowy zainstalujesz w górnej, dolnej lub środkowej części ramy okiennej. Zakryjesz nimi zarówno całą powierzchnię szyby, jak i jej wybrane fragmenty. Plisy okażą się strzałem w dziesiątkę we wszystkich dobrze nasłonecznionych pomieszczeniach. Delikatnie chronią przed rażącym światłem i skutecznie zasłaniają przed wścibskimi sąsiadami. Umożliwiają także całkowite zaciemnienie pokoju i są polecane osobom, które nie mają w domu firanek i szukają nowoczesnej dekoracji okna.

Wracamy zatem do początkowego pytania – rolety czy plisy? Wybór należy do Ciebie, ale radzimy wziąć pod uwagę przede wszystkim położenie pomieszczeń. Jeśli zdecydujesz się na harmonijkową opcję, to zapraszamy do kontaktu.