Coraz więcej osób rezygnuje z niepraktycznych firanek i zasłon i decyduje się na bardziej nowoczesne rozwiązania rodem ze Skandynawii. Dzięki funkcjonalnym roletom z harmonijkowym mechanizmem wprowadzisz do swojego domu więcej światła w dzień, co szybko przełoży się na świetne samopoczucie psychofizyczne. Jednocześnie zapewnisz sobie prywatność i uchronisz się przed niepożądanymi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Jeśli znasz już zalety designerskich plis okiennych, to teraz przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie wyboru tych najodpowiedniejszych.

Więcej czy mniej słońca - oto jest pytanie

Słońce reguluje każdy nasz dzień. Czasem dodaje nam siły i energii (szczególnie rano, gdy wstajemy z łóżka), kiedy indziej zaś chcemy się przed nim zasłonić i dłużej rano pospać czy odpocząć po pracy. Jeśli chcesz zamontować w swoim domu czy biurze funkcjonalne plisy okienne, to po pierwsze powinieneś wziąć pod uwagę położenie swoich pomieszczeń ze względu na poziom nasłonecznienia. I tak plisy zaciemniające są najczęściej wybierane do sypialni, a modele wysoko- i półprzepuszczalne sprawdzą się do kuchni, salonu, pokoju dziecięcego czy biura.

Który system montażowy plis okiennych wybrać?

Wyróżnia się dwa główne rodzaje montażu rolet, a jest to system inwazyjny i bezinwazyjny. Drugi sposób sprawdzi się w miejscach narażonych na zabrudzenia i zachlapania. Montaż i demontaż wykonasz z łatwością samodzielnie i bez problemu wypierzesz tkaniny. Inne opcje do wyboru to instalacja inwazyjna na kątownikach czy w świetle szyby. Pierwszy typ polecamy osobom, które dążą do całkowitego zaciemnienia pokoju, ponieważ w tym wypadku żaluzja zakrywa zarówno całą szybę, jak i ramę okienną. Jeśli chodzi o metodę tradycyjną, to tkanina zakrywa całą szybę, zachowując lekkie prześwity przy krawędziach. Do głównych zalet systemu inwazyjnego należy stabilność całej konstrukcji. Otworzysz także okno na całą szerokość.


Teraz pozostał już tylko ostatni szlif, czyli kolor, materiał i kształt. U nas masz pełną swobodę wyboru. Postaw na estetyczne i funkcjonalne plisy, które świetnie spełnią swoje zadanie.